Va placut articolul. Dati un share!

Sport

Simona Halep joacă acum pentru un loc în semifinale la Shenzen Open

Irina Begu a învins-o pe Timea Babos și s-a calificat în semifinalele turneului de la Shenzen. Irina așteaptă acum meciul Simonei Halep cu Aryna Sabalenka, transmis în direct la Digi Sport 2, pentru a-și afla adversara din turul următor.

ACTUALIZARE 10.25. A început meciul Simonei Halep cu bielorusa Aryna Sabalenka. Românca a intrat bine în meci și conduce cu 4-1.

ACTUALIZARE 08.10. Irina-Camelia Begu, locul 43 WTA şi cap de serie numărul 4, a învins-o, cu scorul de 7-5, 7-5, pe sportiva Timea Babos din Ungaria, locul 56 WTA şi cap de serie numărul 8, calificându-se în semifinalele Shenzhen Open. Begu s-a impus după un meci care a durat o oră şi 55 de minute.

ACTUALIZARE 07.15. Irina Begu a câștigat primul set, scor 7-5, în confruntarea cu Timea Babos.

Mai multe pe: digi24.ro